Relacja prasowe z koncertu Weeping Birds & Astronautalis.

Zapraszamy do zapoznania się z relacjami oraz fotorelacjami z koncertu Weeping Birds i Astronautalisa.
Dziękujemy zespołom za świetne koncerty oraz przybyłej publiczności – było nam niezmiernie miło Was gościć i do zobaczenia na kolejnym Before Asymmetry 2016!

dlastudenta.pl – fotorelacja Sylwestera Stokłosy

Tak dużo genialnej muzyki – fotorelacja Katarzyny Janik

Tak dużo genialnej muzyki – relacja Magdaleny Rogóż

Asymmetry 2015 After Movie.

Tegoroczna edycja Asymmetry Festival za nami. Niebawem rozpoczynamy cykl Before Asymmetry 2016, w ramach którego prezentować będziemy ciekawych i stylistycznie zróżnicowanych artystów. 12 czerwca wystąpi znany publiczności Firleja Astronautalis i polski duet Weeping Birds.
Jednocześnie chcemy Wam zaprezentować krótki film podsumowujący Asymmetry Festival 2015.

Miłego oglądania i wspominania, do zobaczenia wkrótce!

Weeping Birds zagra przed Astronautalisem!

Z przyjemnością informujemy, że koncert Astronautalisa, który odbędzie się w Firleju 12 czerwca,  poprzedzi  występ polskiego projektu Weeping Birds. Ich brzmienie jest hołdem dla klasyków muzyki gotyckiej i popu lat 80. W twórczości zespołu słychać inspiracje takimi wykonawcami jak: The Sisters Of Mercy, Talking Heads, Nick Cave czy Bauhaus.

Przy okazji przypominamy, że posiadacze Urban Card mogą kupić bilety na ten koncert z 20% zniżką.

 

Before Asymmetry 2016: Astronautalis

Lata podróży. Fascynujące opowieści. Wybuchowa mieszanka stylów, w której uliczny hip-hop splata się z rockową energią i popowymi hymnami. Nieprzeciętny talent i łobuzerski urok. Oto Astronautalis, którego zobaczymy już 12 czerwca we wrocławskim Firleju.

 

astro small

 

12 czerwca rozpoczynamy drugą odsłonę cyklu Before Asymmetry. Przez kolejny rok, jaki upłynie do następnej edycji festiwalu Asymmetry, będziemy prezentować wyjątkowych wykonawców prezentujących różne oblicza muzycznej alternatywy.

Pierwszym z zaproszonych w tym roku wykonawców grających podczas Before Asymmetry jest Astronautalis, grający porywającą mieszankę hip-hopu, indie rocka i folku. Charles Andrew Bothwell, bo tak brzmi jego prawdziwe nazwisko, ma też talent do snucia wciągających opowieści, w których wątki autobiograficzne przetykają się z historią, a mroczne miejskie legendy przeplatane są podniosłymi hymnami. Nie inaczej jest na jego ostatniej płycie studyjnej, „This is Our Science” (2011), w której rapowane wokalizy przetykają się z rockowym skandowaniem, natchnionym śpiewem w duchu gospel i tradycyjnymi balladami.

Bilety na koncert można nabyć za pośrednictwem serwisów Ekobilet.pl i Ticketpro.pl, w salonach Empik w całej Polsce oraz w klubie Firlej. Bilety w przedsprzedaży kosztują 20 zł, w dniu koncertu 25 zł.

Asymmetry Festival 2015 zakończony

Asymmetry Festival 2015 został oficjalnie zakończony! Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli w nim udział: zespołom, wolontariuszom, partnerom, dziennikarzom, gościom i współorganizatorom Wizyty Studyjnej Asymmetry Festival.

Przede wszystkim chcemy jednak gorąco podziękować naszej wspaniałej publiczności. Do zobaczenia w przyszłym roku!

Zamiana rozpiski godzinowej drugiego dnia Asymmetry.

W związku z nieprzewidzianą nieobecnością Anaal Nathrakh, zmieniły się godziny koncertów.

Aktualna rozpiska godzinowa wygląda następująco:

18:00-19:00 Lo-Pan
19:30-20:30 Black Pyramid
21:00-22:00 Zeni Geva
22:30-23:30 King Dude
0:00 – 1:00 Matt Elliott

Za zaistniałe niedogodności bardzo przepraszamy.

Ważny komunikat!

Dziś w nocy dotarła do nas wiadomość o tym, że koncert Anaal Nathrakh, zaplanowany na 2 maja 2015 r., nie dojdzie do skutku. Zespół przysłał do nas taki oto list:

„OŚWIADCZENIE ANAAL NATHRAKH (02.05.2015, godzina 00:00)

Jesteśmy zasmuceni i skrajnie sfrustrowani koniecznością ogłoszenia, że z przyczyn pozostających poza naszą kontrolą, nie będziemy mogli zagrać na Festiwalu Asymmetry w ten weekend. Przepraszamy organizatorów, współpracowników, a przede wszystkim każdego, kto czekał na nasze show.

Ludzie, którzy śledzili temat w ciągu ostatnich lat, mogą być świadomi tego, że mieliśmy w przeszłości problemy wizowe. Bez podawania prywatnych szczegółów możemy powiedzieć, że nasze problemy wizowe nabrały nowego, nieznanego nam wcześniej kształtu. Pomimo naszych najmocniejszych, gorączkowych starań, nie możemy w ogóle opuścić Wielkiej Brytanii. Wychodzi na to, że wpłynęło to wyłącznie na nasz koncert w Polsce, uzyskaliśmy też porady napawające nas optymizmem w kwestii pozostałych zaplanowanych przez nas koncertów. W skrócie – wszystko powinno być dobrze, ale w chwili obecnej nie możemy nigdzie wyjechać.

Raz jeszcze – jest nam bardzo przykro, że do tego doszło. Dołożyliśmy wszelkich starań, naprawdę. Nie tylko kosztowało nas to masę forsy, ale również zawiedliśmy wielu ludzi. Jeżeli jest jakiś sposób, w jaki możemy to wynagrodzić polskim fanom i wszystkim innym, którzy ucierpieli na tej sytuacji, spróbujemy tego dokonać.

Z przykrością,

Anaal Nathrakh”

W tej sytuacji postanowiliśmy, że Firlej i Asymmetry Festiwal zorganizowali w najbliższej przyszłości koncert Anaal Nathrakh, który będzie rekompensował brak ich występu. Otrzymaliśmy potwierdzenie od managementu zespołu, że jeśli tylko pojawi się sprzyjająca data, wówczas ogłosimy ich koncert we Wrocławiu. Bilety datowane na 2 maja oraz karnety Asymmetry, będą wtedy honorowane i każdy kto pokaże taki bilet na bramce wejdzie na ten koncert za darmo. Natomiast osoby, które pragną zwrócić bilet na drugi dzień imprezy, mogą tego dokonać w miejscu zakupu. Jest nam przykro, że koncert jednego z naszych wyczekiwanych zespołów nie dojdzie do skutku. W związku z sytuacją zmieni się także rozpiska godzinowa, o czym poinformujemy w osobnym komunikacie.

 

Przebudowa dworca PKS we Wrocławiu.

Ważna informacja dla gości festiwalowych spoza Wrocławia – 8 kwietnia rozpoczęła się gruntowna przebudowa Dworca PKS w naszym mieście. Jeżeli więc dojeżdżacie na festiwal autobusami, będą one zatrzymywać się i odjeżdżać z dworca tymczasowego zlokalizowanego między ul. Suchą, Joannitów a Dyrekcyjną.

dworzec tymczasowy

Wolontariat na Asymmetry 2015.

14664_796681403734345_4398013775552674149_n

Pomóżcie nam współtworzyć Asymmetry Festival 2015! Jeżeli chcecie zobaczyć, jak festiwal wygląda od kuchni, osobiście poznać naszych wykonawców oraz organizatorów, zapraszamy Was do współpracy!
Kontaktujcie się z nami przez http://asymmetryfestival.pl/pl/wolontariat/ lub piszcie na adres firlej@firlej.wroc.pl z dopiskiem „wolontariat” w tytule.

Oferujemy:

– darmowy wstęp na festiwal

– referencje

– ciepły posiłek

– koszulka Asymmetry